Monthly Usher List

OCTOBER USHER LIST

Saturday, September 30th:
4:30 p.m. Head Usher:  Kymn Schicker
Julie Sukowaty, Roger Rortvedt, Judy Wilmot

Sunday, October 1st:
8:30 a.m. Head Usher:  Consistory Member
Marvin & Judy Paulson, Bette Humbracht

Saturday, October 7th:
4:30 p.m. Head Usher:  Mary Mullen
Ray & Robbie Gremminger, Sharon Klemme

Sunday, October 8th:
8:30 a.m. Head Usher:  Mary Bender
Carol Barts, Eugene Boll, Steve Fieck

Saturday, October 14th:
4:30 p.m. Head Usher:  Consistory Member
Ansel Tupper, Janice Bunyea, Judy Wilmot

Sunday, October 15th:
8:30 a.m. Head Usher:  Terry Risse
Salem Youth

Saturday, October 21st:
4:30 p.m. Head Usher:  Linda Bosman
Jerry & Reta Klemme, Linda Krueger

Sunday, October 22nd:
8:30 a.m. Head Usher:  Amy Nischik
Annette Bunyea, Cindy Conrad, Evie Kretsch

Saturday, October 28th:
4:30 p.m. Head Usher:  Julie Sukowaty
Ed & Darla Ardell, Bob Becher

Sunday, October 29th:
8:30 p.m. Head Usher:  Mary Mullen
Terry, Amy & Greta Debbink

NOVEMBER USHER LIST

 Saturday, November 4th:
4:30 p.m. Head Usher:  Kymn Schicker
Consistory Member, Ken Schoening, Roger Rortvedt

 Sunday, November 5th:
8:30 a.m. Head Usher:  Terry Risse
Norman & Karen Raeder, Cheryl Rortvedt

Saturday, November 11th:
4:30 p.m. Head Usher:  Kymn Schicker
Ray & Robbie Gremminger, Richard Groene

Sunday, November 12th:
8:30 a.m. Head Usher:  Amy Nischik
Paul & Susan Clarke, Betty Klemme

Saturday, November 18th:
4:30 p.m. Head Usher:  Lorena McKerrow
Gerry & Reta Klemme, Sharon Klemme

Sunday, November 19th:
8:30 a.m. Head Usher:  Linda Bosman
Terry, Amy & Greta Debbink

Saturday, November 25th:
4:30 p.m. Head Usher:  Kymn Schicker
Ed & Darla Ardell, Shelley Bubb

Sunday, November 26th:
8:30 a.m. Head Usher:  David Hengst
Scott Miller, Ansel Tupper, Janice Bunyea

Saturday, December 2nd:
4:30 p.m. Head Usher:  Kymn Schicker
Linda Krueger, Bob Becher, Roger Rortvedt

Sunday, December 3rd:
8:30 a.m. Head Usher:  Bret Schoenefeld
Marvin & Judy Paulson, Bette Humbracht